Atsisakau

D.U.K.

Jeigu turite klausimų užpildykite formą, bet pirma perskaitykite DUK gal jau yra atsakymas

Skaityti D.U.K.

Kaip „Atsisakau” padės man atsisakyti?
Užpildžius „Atsisakau” formą mes nurodytai įmonei išsiųsime laišką  informuodami, kad jūs nurodytais elektroninio ryšio kontaktais nebepageidaujate gauti jų reklaminės informacijos ir pasiūlymų ir kad atsiimate bet kokį anksčiau duotą sutikimą tvarkyti jūsų duomenis šiais tikslais. Mes veikiame kaip liudininkas, kad jūs prašote įmonę nustoti jus trukdyti ir primename jai įstatymus. Jeigu nesulauksime tinkamos reakcijos iš įmonės, mes paklausime, ar tikrai gavo šį laišką kitomis priemonėmis, siekdami užfiksuoti faktą, kad įmonė tikrai buvo informuota apie jūsų valią.
Kokiu atveju galiu užpildyti „Atsisakau” formą?

„Atsisakau” formą pildykite tuomet, kai norite atsiimti savo duotą sutikimą tiekėjui ar kitam informacijos siuntėjui priimti reklaminę informacija ir pasiūlymus, bet to nepavyksta padaryti siuntėjo nuropdytomis priemonėmis, arba jeigu siuntėjas aiškiai nenurodo, kaip atsisakyti tiesiogiai. Galite pildyti Atsisakau formą ir tuomet, kai nerturite jokios galiojančios sutarties su tuo siuntėju ar net neatsimenate, jog iš viso būtumėte davę jam kokį nors sutikimą. Tačiau siūlome pirmiausia pabandyti atsisakyti siunčiamos informacijos tiesiogiai, jeigu siuntėjas nurodo, kaip tai padaryti. Jeigu tai nesuveiks - užpildykite „Atsisakau” formą, ir su siuntėju pasikalbėsime mes

Nepamenu, kada jiems siunčiau atsisakymą, ar galiu užpildyti jūsų formą?

Taip, galite užpildyti formą,  pagal BDAR asmens laisvė nutraukti savo sprendimą yra absoliuti (t. y. galite tai atlikti bet kada). Tačiau taip pat galite pabandyti dar kartą atsisakyti tiesiogiai. Jeigu šį kartą suveiks - tikslas bus pasiektas efektyviausiu būdu. Jeigu ne - žinosime datą, kada tikrai bandėte atsisakyti ir žinosime, kad tiekėjo nurodytos priemonės tikrai neveikia.

Ar tai, kad atsisakysiu reklamos, nepaveiks mano sutarties su tiekėju?

Ne, paslaugų tiekėjas pagal įstatymus neturi teisės paslaugų teikimo padaryti priklausomo nuo jūsų sutikimo leisti jam tvarkyti jūsų asmens duomenis, nebent jie yra būtini paslaugos suteikimui, o jūs turite teisę pasirinkti, kokiais tikslais leisti tvarkyti savo duomenis įmonei ir kokiais ne. Tai, kad jūs atsiimate sutikimą tvarkyti duomenis reklamos ir rinkodaros tikslais niekaip neturi paveikti kitų paslaugų teikimo.

Kodėl negaliu užpildyti formos kelioms įmonėms iš karto?

Jūsų santykis su kiekviena įmone yra individualus, yra skirtingos aplinkybės ar davėte jiems sutikimą, kada ir kokiu būdu, kada ir kaip bandėte atsisakyti, ar esate jų klientas ir t.t.. Todėl kiekvienas atvejis registruojamas atskirai ir su kiekvienu jūsų „trukdytoju” susidariusią situaciją bandome spręėsti individualiai

Kodėl reikia atskirai patvirtinti telefoną ir el. paštą, kodėl procesas negalėtų būti paprastesnis?

Mes kaip tik stengiamės supaprastinti atsisakymo procesą, prašydami tiesiog patvirtinti kontaktus, kuriais nepageidaujama gauti reklamos, o ne patvirtinti paties vartotojo tapatybę – skundžiant įmonės veiksmus valstybinėms priežiūros institucijoms prireiks pateikti asmens dokumentą ar patvirtinti užpildytus dokumentus elektroniniu parašu, pateikti įrodymus ir t.t. „Atsisakau” formoje užtenka patvirtinti, kad jūs tikrai esate naudoyojas tų elektroninio ryšio priemonių, kuriomis nebenorite gauti reklaminės informacijos ir pasiūlymų.

Man siuntinėja laiškus/skambinėja iš užsienio. Ar galiu užpildyti „Atsisakau” formą?

„Atsiusakau” yra automatinė sistema skirta padėti jums sureguliuoti santykius su Lietuvos verslo subjektais. Kai trukdytojas rašo ar skambina ne iš Lietuvos, žymiai sunkiau nustatyti realų siuntėją ar skambintoją, o ir galimos poveikio priemonės jam labai priklauso nuo jo šalies ir verslo sąžiningumo.  Kiekvien tokį atvejį teks nagrinėti atskirai. Todėl apie trukdytojus iš užsienio prašome pranešti mums tiesiogiai el. paštu info@netrukdyk.lt ir mes ieškosime būdų, kaip jūsų trukdytojams pasakyti, kad duotų jums ramybę

Kokios numatomos baudos jeigu įmonė nereaguoja į sutikimo priimti reklamą atšaukimą ir toliau ją siunčia?

Yra keli įstatymai, reguliuojantus šią sritį – LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas (į kurį perkeltos BDAR nuostatos),  LR elektroninių ryšių įstatymas bei LR reklamos įstatymas. Kiekvienas jų numato baudas už reklamos ir tiesioginės rinkodaros siuntimą elektronminiu paštu ar telefonu be išankstinio sutikimo. Didžiausias baudas –  iki 4 proc nuo metinės apyvartos – numato LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas, kuris teikia apsaugą fizinių asmenų duomenims. Didžiausia mums žinoma bauda skirta pagal Elektroninių ryšių įstatymą - 3000 EUR. 

Užpildžiau „Atsisakau“ formą, bet vis tiek jie man vėl paskambino (atsiuntė elektroninį laišką, SMS). Kaip elgtis?

Jeigu įmonė piktybiškai nenorės laikytis įstatymų ir nereaguos nei į jūsų asmeninius veiksmus siekiant atšaukti jiems duotą sutikimą tvarkyti duomenis, nei į mūsų tarpininkavimo pastangas, teks rašyti skundą valstybinėms priežiūros institucijoms. Tokiu atveju kviečiame parašyti ar paskambinti mums (mūsų kontaktus rasite čia https://netrukdyk.lt/kontaktai) ir priklausomai nuo aplinkybių mes padėsime jums pasirinkti ir atlikti tolimesnius teisinius žingsnius

Sąraše nerandu įmonės, kuri siuntinėja man laiškus. Ką daryti?

Jeigu savo „trukdytojo” nerandate tiekėjų sąraše, suveskite apie jį tiek informacijos, kiek tik galite. Svarbiausia nurodykite pavadinimą, kuriuo prisistato (jeigu nepamini pavadinimo - produktą, kuriį siųlo), elektroninio pašto adresus ir/ar telefono numerius, iš kurių skambina ar siunčia nepageidaujama informacija. Mes pasistengsime nustatyti konkrečią įmonę, kuri jus trukdo. Jeigu reikės papildomos informacijos, mes su jumis susisieksime.